Ako si vyrobiť vianočný adventný veniec

[vc_section full_width=“stretch_row“ full_height=“yes“ content_placement=“middle“ parallax=“content-moving-fade“ parallax_image=“934″ css=“.vc_custom_1575820115959{margin-top: -160px !important;}“][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Dielňa: Ako si vyrobiť
vianočný adventný veniec“ font_container=“tag:h1|font_size:60px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“desktop_hdl“][vc_custom_heading text=“Dielňa: Ako si vyrobiť
vianočný adventný veniec“ font_container=“tag:h1|font_size:30px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“mobile_hdl“][vc_column_text css_animation=“fadeIn“]

Dielňa 8. december 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]Nie je nič voňavejšie, ako mať doma na stole krásny živý adventný veniec z čečiny.

Už sa viac nemusíte obávať, či sa vám podarí. S týmto jednoduchým návodom to zaručene zvládnete, tak poďme na to.

Budete protrebovať: 

  • Čečinu,
  • Slamený kruh ako základ (prípadne z tvrdšieho kartónového papiera),
  • Špagátik alebo tenký drôt na obmotávanie čečiny
  • Taviacu pištoľ na lepenie,
  • Bodce na sviečky + 4 adventné sviečky
  • Niečo na ozdobenie – šišky, celú škoricu, bobuľky jarabiny alebo vianočné ozdoby.

Čas výroby: cca 30 min

Postup:

1. Zoberieme si veniec zo slamy a pevne naň pripevníme tenký drôtik, aby nám držal na jednej strane a druhou stranou sme ním mohli začať obmotávať vetvičky čečiny.

peknebyvat.sk - Slamený veniec
Toto je základ celého venca – pevne upevnený drôtik a slamený veniec

2. Následne si nastriháme kratšie vetvičky čečiny a začneme ich k sebe prirovnávnávať tak, aby sme našli vhodnú kombináciu takých troch-štyroch, ktoré budú pri sebe pekne sedieť a nebude medzi nimi veľká medzera. Zároveň hľadáme aj také, ktoré majú špicatejšie konce, aby sme postupne vytvorili “strapatejší” tvar.

peknebyvat.sk-vetvicky-na-adventny-veniec
Kombinujeme rovnaké dĺžky vetvičiek

3. Keď máme pripravených niekoľko takýchto zväzkov vetvičiek, začneme ich pomaly prikladať k vencu a postupne omotávať drôtikom. Drôtik prepletáme pomedzi vetvičky zhora dole tak, aby ho bolo čo najmenej vidieť.

 

peknebyvat.sk-privezovanie-vetviciek-k-vencu
Takto sa postupne zaplní zväzkami vetvičiek celý veniec.

4. Skupinky vetvičiek ukladáme striedavo, aby raz smerovala špicatejšia časť von z venca a raz dovnútra. Takto pokračujeme po celom obvode venca.

peknebyvat.sk-omotavanie-drotika-okolo-venca
Drôtikom postupne prichytávame všetky vetvičky.

 

5. Keď sme už obvetvičkovali celý obvod venca, potrebujeme to efektívne ukončiť, preto posledné vetvičky kladieme zarovno, aby sme zakryli zvyšné nevyplnené časti.

peknebyvat.sk-ukoncovanie-adventneho-venca
Posledné vetvičky priviažeme zarovno s vencom, aby sme zakryli miesto, kde sme začali drôtikovať.

 

6. Ak máme pocit, že na niektorých miestach vetvičky nedržia dostatočne pevne, prejdeme drôtikom po obvode ešte raz a poriadne ho zatiahneme. Samozrejme, opäť sa snažíme ísť aj popod vetvičky, aby drôtik bolo čo najmenej vidieť. 

peknebyvat.sk-upevnovanie-vetviciek-drotikom
Aby veniec držal poriadne a nerozpadal sa, drôtikom opatrne prejdeme po celom obvode ešte raz

Hotovo! Veniec máme hotový

Teraz prichádza kreatívnejšia chvíľka zdobenia. Máte pripravené ozdôbky?

pekbevyat-sk-jednoduchy-veniec-z-ceciny
Takto vyzerá veniec bez ozdôb.

Zapneme si taviacu pištoľ a veniec dozdobíme šiškami, celou škoricou, sviečkami, alebo vianočnými guľami. Veniec môžete nechať aj neozdobený, zelená farba ihličia vám zaručene zútulní akýkoľvek kútik. My sme si jeden taký vyrobili aj do kuchyne nad jedálenský stôl.

peknebyvat.sk-ozdoby-na-adventny-veniec
Adventný veniec dozdobíme podľa vlastného vkusu. Nezabudneme na adventné sviečky

Nech ho už dozdobíte čímkoľvek, je dôležité, aby sa páčil hlavne vám a spravil vám dobrú náladu.

Ak z neho chcete mať adventný veniec, nezabudnite si zabostarať bodce, ktoré veľmi jednoducho zapichnete to slameného venca a z vrchu na ne pripevníte 4 sviečky :).

peknebyvat.sk-hotovy-adventny-veniec
Takto vyzerá hotový dozdobený adventný veniec

Tak ako, podaril sa vám? Budeme radi ak sa s nami podelíte o ďalšie rady, ako to robíte vy a čím najradšej dozdobujete ten váš veniec. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Takéto vence sme si vyrobili my. Jeden adventný, jeden na vchodové dvere a jeden dekoračný do kuchyne.“ font_container=“tag:h2|text_align:center|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“none“ el_class=“hero_hdl“][dt_fancy_image image_id=“925″ onclick=“lightbox“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ image_hovers=“false“][dt_fancy_image image_id=“928″ onclick=“lightbox“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ image_hovers=“false“ css=“.vc_custom_1575818689088{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“930″ onclick=“lightbox“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ image_hovers=“false“ css=“.vc_custom_1575818745132{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“914″ onclick=“lightbox“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ image_hovers=“false“ css=“.vc_custom_1575818783930{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“931″ onclick=“lightbox“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ image_hovers=“false“ css=“.vc_custom_1575819171628{margin-top: 30px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1575820072411{margin-top: 30px !important;}“][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík