Dielňa: Konferenčný stolík VITTSJÖ s drevenými doskami na mieru

[vc_section full_width=“stretch_row“ full_height=“yes“ content_placement=“middle“ parallax=“content-moving-fade“ parallax_image=“716″ css=“.vc_custom_1573926385734{margin-top: -160px !important;}“][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Dielňa: Konferenčný stolík VITTSJÖ
s drevenými doskami na mieru“ font_container=“tag:h1|font_size:60px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“desktop_hdl“][vc_custom_heading text=“Dielňa: Konferenčný stolík VITTSJÖ
s drevenými doskami na mieru“ font_container=“tag:h1|font_size:30px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“mobile_hdl“][vc_column_text css_animation=“fadeIn“]

Dielňa 27. október 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]Vytvorte si konferenčný stolík VITTSJÖ s krásnymi drevenými doskami podľa vášho výberu. Prečítajte si ako na to v step-by-step návode.

Hľadanie na celom internete

Pri hľadaní konferenčného stolíka do obývačky sme sa rozhodli pre variant, ktorý je zložený z dvoch častí – jeden kratší a vyšší stolík a druhý dlhší a nižší. Takéto rozloženie umožňuje zasúvať ich pod seba podľa potreby a vizuálne spolu veľmi pekne ladia. Sú vytvorené z jednoduchej kovovej konštrukcie, prevažne v čiernej farbe a na vrchu je drevo s peknou prírodnou textúrou.

Toto boli naše inšpirácie:

fjallbo ikea
Konferenčný stolík FJÄLLBO z IKEA. Zdroj: Pinterest

 

 

Rozmerov a tvarov je naozaj mnoho. Zdroj: Pinterest

 

Naša predstava bola mať takýto stolík so svetlým drevom, ale taký sa nám nedarilo nájsť. Navyše, cena takýchto stolíkov sa pohybovala okolo dvesto eur alebo viac a to bolo nad náš budget.

Prešli sme niekoľko obchodov, prezreli takmer celý internet, no ponuka bola malá alebo boli stolíky drahé. Keď sme si už mysleli, že sme prišli na koniec internetu, dostali sme nápad. V ponuke IKEA sú stolíky VITTSJÖ, ktoré majú presne takú konštrukciu, akú sme hľadali. Chýbalo im však pekné svetlé drevo na vrchu a nám napadlo, že ak by sme dokázali nájsť drevené dosky vo vyhovujúcich rozmeroch, dopracovali by sme sa presne k takému stolíku, aký sme hľadali.

 

Konferenčné stolíky VITTSJÖ z IKEA bez dreva. Zdroj: Pinterest

 

Stolára sme nepotrebovali

Z hľadania stolíka sa teda stalo hľadanie drevených dosiek v požadovaných rozmeroch. Mysleli sme si, že aj keď je v Bratislave síce veľa predajní všeliakeho druhu a nájsť sa tu dá naozaj všeličo, kúpiť drevené dosky zo surového dreva bude náročná misia. Začali sme teda obchádzať predajne pre domáce hobby a materiál ako sú OBI alebo Hornbach. Na naše prekvapenie sme mali šťastie práve v prvom menovanom obchode, teda v predajni OBI.

V ponuke OBI nájdete drevený materiál v opracovanom stave rôznych rozmerov a druhov. Od malých drevených latiek a palíc až po drevené hranoly alebo parketové dosky. My sme vybrali smrekové dosky z lepeného dreva, ktoré sa perfektne hodili na účel, ktorý sme potrebovali. Vyzerali takto:

 

smrekova-doska-obi
Smreková drevená doska z OBI.

 

Boli to dosky v rozmeroch, ktoré najviac zodpovedali tomu, čo sme potrebovali. Stále však nespĺňali presné rozmery na konferenčný stolík VITTSJÖ z IKEA a bolo potrebné ich spíliť ako z dĺžky, tak aj zo šírky. Už keď sme si mysleli, že práve je tá chvíľa volať stolárovi, všimli sme si v OBI oddelenie rezby a úpravy dreva. A boli sme zachránení!

OBI poskytuje služby rezby dreva priamo v predajni a navyše, drevo, ktoré si kúpite v tomto obchode, vám upravia zadarmo. Pracovníkovi sme povedali rozmery, na ktoré si dosky želáme narezať a za dve minúty bolo hotovo. Mali sme dosky na náš stôl!

Rozmermi sme sa trafili a drevené dosky sadli na stolík VITTSJÖ ako uliate. Ešte však bolo potrebné urobiť pár vecí.

O drevo sa treba starať

Dosky zo smrekového dreva boli krásne svetlé, na dotyk veľmi príjemné a navodzovali pocit tepla. Boli však v surovom stave, čo znamená, že neboli ošetrené žiadnym lakom ani iným prípravkom, ktorý by tieto skvelé vlastnosti dreva zachoval. Zabezpečili sme si preto priehľadný lak na drevo  a na dosky sme naniesli dve vrstvy z každej strany. Pri výbere laku nie je nutné riešiť žiadne špeciálne požiadavky a postačí úplne obyčajný lak na drevo, pokojne aj za sedem eur. Dôležité je, aby ste surové drevo chránili pred vonkajšími vplyvmi.

 

lakovanie-dosiek
Dosky zo surového dreva je potrebné nalakovať. My sme zvolili priehľadný matný lak.

 

Keď lak na doskách zaschol, povrch ostal trochu drsný. Na to ho však stačilo prejsť jemným brúsnym papierom a pôvodné vlastnosti dreva boli späť. Pod drevené dosky sme ešte nastrihali protišmykovú podložku, aby sa na stole VITTSJÖ nešmýkali.

konferencny stolik vitsjo uprava povrchu peknebyvat.sk
Po nalakovaní dosiek ich stačí zľahka obrúsiť jemným brúsnym papierom, aby sa odstránila drsnosť.
Nastrihaná protišmyková podložka zabezpečí, aby dosky držali na svojom mieste a nehýbali sa.

Môže sa zdať, že svetlá farba dreva je náchylná na nečistoty a že sa dosky rýchlo zašpinia. Na prvý pohľad nevýhoda je naopak výhodou, pretože ak sa dosky časom zašpinia, stačí ich obrúsiť jemným brúsnym papierom a natrieť vrstvou priehľadného laku. Takto sa dajú drevené dosky na stole pravidelne udržiavať čisté a vydržia veľmi dlho.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Takto vyzerá náš konferenčná stolík VITTSJÖ s drevenými doskami zo smrekového dreva“ font_container=“tag:h2|text_align:center|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“none“ el_class=“hero_hdl“][dt_fancy_image image_id=“723″ onclick=“lightbox“ image_hovers=“false“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“][dt_fancy_image image_id=“720″ onclick=“lightbox“ image_hovers=“false“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ css=“.vc_custom_1572190009114{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“725″ onclick=“lightbox“ image_hovers=“false“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ css=“.vc_custom_1572189894436{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“724″ onclick=“lightbox“ image_hovers=“false“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ css=“.vc_custom_1572189839832{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“722″ onclick=“lightbox“ image_hovers=“false“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ css=“.vc_custom_1572189726924{margin-top: 30px !important;}“][dt_fancy_image image_id=“721″ onclick=“lightbox“ image_hovers=“false“ width=“720″ border_radius=“-3px“ caption=“off“ css=“.vc_custom_1572189699365{margin-top: 30px !important;}“][vc_column_text css=“.vc_custom_1572190977737{margin-top: 30px !important;}“]Skúsite si spraviť aj vy svoj vlastný VITTSJÖ konferenčný stolík s drevom, ktoré sa vám páči?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík