Ako dať chladničke nový vzhľad

[vc_section full_width=“stretch_row“ full_height=“yes“ content_placement=“middle“ parallax=“content-moving-fade“ parallax_image=“680″ css=“.vc_custom_1571499240922{margin-top: -160px !important;}“][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Ako dať chladničke nový vzhľad“ font_container=“tag:h1|font_size:60px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“desktop_hdl“][vc_custom_heading text=“Ako dať
chladničke nový vzhľad“ font_container=“tag:h1|font_size:30px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“mobile_hdl“][vc_column_text]

DIY 21. október 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Keď sme kupovali náš bytík, bol čiastočne prerobený. Samozrejme, chceli sme si ho spraviť podľa seba, ale zároveň nezbankrotovať. Tak sme zapojili fantáziu a našu staršiu chladničku premenili na pekný kúsok. Pozrite sa, ako to dopadlo.

Hneď ako sme byt kúpili, sme vedeli, že linku budeme vymieňať. Samozrejme, po tom, ako sme boli vyšťavení v zaplatení 10% z úveru nám teda veľa peniažkov na prerábku neostalo, takže bolo treba niekde ušetriť.

Na našej vysnenej linke sme veru veľmi ušetriť nemali kde, no ale čo je ďalšia najvyššia suma pri prerábke kuchyne? Predsa spotrebiče

Starú kuchynskú linku sme predali aj so spotrebičmi, okrem jedného – chladničky. Bola veľká, relatívne v dobrom stave a jediný dôvod, prečo sa nám spočiatku veľmi nepozdávala, bol jej zovňajšok. Bola ošúchaná na dvierkach, čo z nej teda veľkého adepta do novučkej kuchyne nerobilo.

Aby ste si vedeli predstaviť, ako asi vyzerala, tak prikladáme fotku z prerábky našej kuchyne. Nie nebojte také závesné dvere na zips ani fialové koberčeky teda nie sú najväčšou dizajnérskou vychytávkou tohto roka. Našťastie :D.

pekne-byvat-chladnicka-prerabka

Jeden pekný večer nám však napadlo, že by sme ju mohli premaľovať. Dlho sme dumali akým typom farby, aby sa to hneď nezošúchalo, neostávali na nej špinavé fľaky, jednoducho, aby to malo aj nejaký význam. Niekedy dávnejšie sme na Pintereste videli chladničku, na ktorú sa dalo kresliť kriedami! A nápad bol na svete.

Kúpili sme konkrétne tabuľovú farbu Dupli-color v Hornbachu, ale viete si ju objednať aj tu

pekne-byvat-tabulova-farba-duplicolorSpočiatku bol Tomi skôr proti, no zapojila som moje argumentačné schopnosti a presvedčila ho! Keď ma niečo nadchne, chcem to spraviť okamžite a preto sme šli kúpiť kriedovú farbu, malý valček a šlo sa na to. 

pekne-byvat-ako-dat-chladnicke-druhu-sancu-farba

Ako prvé odporúčam chladničku poriadne odmastiť, vyumývať a ak sú niekde nejaké škrabance alebo neprilnavé povrchy, jemne ju pošúchať šmirglom. 

pekne-byvat-chladnicka-premenaAk má vaša chladnička rúčky, určite ich dajte dole v prípade ak chcete, aby ostala ich farba nezmenená, ako to bolo aj v našom prípade. 

A ide sa na to!

pekne-byvat-chladnicka-natieranie-farby

Po prvej vrstve sa nezľaknite. Môže pôsobiť celkom nevábne, ale nebojte sa, ešte zopár vrstiev a bude to krásavica. Odporúčame časti, ktoré chcete aby ostali v pôvodnej farbe, zalepiť páskou.

pekne-byvat-obnova-chladnicky-navod-zalepenie

Ak si správne pamätám, my sme nanášali 3 vrstvy a medzi každou sme si nechali aspoň 3 hodinky pauzu, aby farba poriadne vyschla.

Rúčky sa dali naspäť a tramdatadáá. Chladnička v novom šate je na svete. Krásne matná. A takýto je výsledok.

pekne-byvat-obnova-chladnicky-navodAby ste si ju vedeli predstaviť aj v našej kuchyni, prikladáme aj aktuálnu fotku. 

pekne-byvat-obnova-chladnicky-navod-kuchyna

Tak čo poviete, vyskúšali by ste to aj vy? 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

1 názor na “Ako dať chladničke nový vzhľad”

  1. Pingback: Naše tipy ako hľadáme originálny nábytok za dobré ceny. Kupujte priamo u výrobcu, hľadajte v bazároch, renovujte - Pekne bývať

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík